Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kampaň Invaze do Normandie-návod

19. 7. 2008

Invaze do Normandie


Pláž Omaha
Velmi lehká mise. Jako první musíte dostat co nejvíce vojáků kostnatému drátu než je rozstřílí těžké kulomety. Až se objeví inženýři, tak je musíte rychle dostat kvojákům u drátu, kde inženýři na dvou místech zničí ostnatý drát. Jako další věc musíte hodit spomocí inženýrů do každého pobřežního bungru dynamit. Poté bude krátká ukázka jak velitel skapitánem čistí zničený bungr. Jako poslední úkol máte zničit 2 pobřežní protiletadlová děla, které brání spojeneckým leteckým podporám.


Vierville

V další misi máte za úkol zničit ostatní protiletadlové zbraně, rozmístěné ve městečku jménem Vierville zároveň musíte obsadit kontrolní body, které souvisí scestou přes město ale doporučuji obsadit všechny které bude možné osadit protože vám kontrolní body přidávají suroviny, které můžete vyměnit za vylepšení pro vojáky nebo za posily. Až se dostanete kdomu který je obklíčen němci a uvnitř jsou pod těžkou palbou vaši spojenci, tak vystřílejte němce kolem domu a doporučuji také obsadit protitanková děla která jsou někde poblíž domu. Jako další úkol vám naskočí zničení hlídek, které pravidelně objíždějí silnici. Doporučuji rozestavit vedle silnice děla a na silnici položit miny. Až zničíte všechny hlídky tak pokračujte vobsazování bodu. Když se dostanete na konec silnice k pevnosti s bunkry tak je obsaďte a poslední kontrolní bod též. Připravte se na přijíždějící německý konvoj který budete muset zneškodnit, než přejede přes město. Rozestavte děla, které jste získaly u domu, vojáky a některé z nich nacpěte i do bungrů, rozmístěte miny a až začne přijíždět konvoj tak si jen užívejte rachot vybuchujících kamionů a transportérů.
CarentanToto město jistě každý fanda CoD multiplayer zná moc dobře. Nejdříve se svými vojáky jděte až ke kostelu kde budete muset zničit ,němci obsazené budovy (asi 3 nebo 4) až se vám to podaří (není to zrovna lehké) tak obsaďte kostel a přeměňte ho na kasárna. Postupně se přes kupy němců dostáváte až na obrovské náměstí sradnicí. Kterou musíte dobýt a zničit všechen německý odpor, který je kolem ní. Doporučuji využít i minomety k bombardování náměstí.


Carentanský protiútok

Poměrně těžká mise a za úkol máte ubránit vminulé misi obsazené město Carentan. Nejdříve postavte ke každému mostu kulometní hnízdo a kolem každého z nich alespoň 2 protitanková děla, které můžete postavit v obsazené radnici. Za další něco takového postavte i kradnici a ke kostelu. Až začnou přijíždět němci tak si na chvíli neoddychnete. Bude to velmi těžká zkouška a nakonec vás němci, pomocí děl a minometů zaženou až na konec města ke kostelu, kde se najednou karta obrátí a vám přijedou jako posily tanci Sherman M4, s pomocí kterých zničíte všechny ustupující němci i sjejich tanky.MontebourgNejhorší a nejzdlouhavější mise z celé hry. Nejdříve máte za úkol obsadit panské sídlo (střed města) Až se vám to povede přijede konvoj spojenců a váš úkol je jasný. Chránit zásobovací konvoj při cestě přes Montebourg a zabezpečit pomocí kontrolních bodů silnici. Nebude to jednoduché. Doporučuji si na to zbytečně nestavět vojáky ale rovnou začít se Shermany M4 i když bude pár vojáků na konci mise potřeba. Až se spolu skonvojem se dostanete k minovému poli, které lehce přejdete pomocí vylepšení tanků Shermanů M4 - Grab na miny. Ten pak stačí jen roztočit a on před tankem zničí neškodně všechny miny. Pak už jen za pomocí několika potřebných vojáků obsadit silnici a bezpečně po ní provést konvoj.


CherbourgMáte za úkol obsadit nepoškozený přístav Cheerbourg. Nejprve si z jedné z budov udělejte kasárnu, pak zabijte snipera v jedné z budov. Pak pomocí co nejvíce vojáků obsaďte náměstí aby mohli dorazit inženýři. Hned jak dorazí začněte stavět základnu. Němci budou pořád útočit a tak všechny přístupy zabezpečte jedním nebo dvěmi kulometnými hnízdy. Jakmile postavíte pár tanků začněte se postupně probojovávat až na konec prvního poloostrůvku přístavu. Cestou narazíte na důstojníka, který zaměřuje dělostřeleckou palbu němců. Zabte ho. Až se vám to povede zničte pobřežní dělostřelecký bunkr tím že zničíte jeho východ a dovnitř vhodíte dynamit. Jakmile to uděláte vaše lodě vystřelí salvu zděl přímo na nic netušící němce. Váš poslední úkol je jasný. Zničit obrovskou budovu přeměněnou němci na pevnost na kraji posledního poloostrůvku přístavu. Takže zabezpečte most, který vede zprvního poloostrůvku na druhý. Postavte Shermanů M4 kolik to jen jde. Vyšlete Shermany na pevnost a nezabývejte se okolními němci prostě jen se Shermany na obrovský dům na konci přístavu, zničte ho a je po všem.


SottevastVaším úkolem je zničit rampu pro raketu V2 aby němci nemohli bombardovat spojenecké jednotky. Takže si nejdříve přivolejte pár skupin parašutistů, vylepšete je protitankovými puškami a obsaďte snimi hlavní vchod do raketové pevnosti. Poté dejte 2 skupiny parašutistů do budovy nalevo obsaďte pár těžkých kulometů a půl hodiny braňte vchod. Po každých 10 ubráněných minutách vám přijdou posily (2 roty inženýrů, 2 tanky Sherman M4 a 2 kulometná, protiletadlová , polopásová vozidla).Vyšlete vozidla a tanky k raketě a vyčistěte její okolí (němců ani děl a ani kulometných věží si nevšímejte). Až to uděláte vyšlete k tankům parašutisty a pomocí jejich náloží podminujte rampu a klikněte na „Odpal mě“.


St.Fromond

Tato mise začíná tím, že němci vyhodí do povětří jediný most, po kterém se můžete dostat do města Fromond. Nejdříve si však postavte základnu a co nejvíce Shermanů M4. Poté zabezpečte ostrůvek mezi mosty tak, že až po něm budou přicházet útočit němci, tak je hned rozstřílíte (2 nebo 4 kulometná hnízda a 2 protitanková děla). Teprve pak pomocí inženýrů začněte opravovat most. Hned jakmile most dokončíte, vyšlete na první náměstí na které narazíte skupinu vojáků a obsaďte snimi náměstní, kontrolní bod. Ihned po tom se vám začne odpočítávat čas po který budete muset náměstíčko bránit, si tam rozestavte Shermany M4. Jednoho si však nechte, a až na vás začnou střílet dělostřelecké kanóny vyšlete ho na jejich zničení. Až město ubráníte po 30 minutách mise končí.
Kóta 192

Vaším jediným úkolem je obsadit (pomocí kontrolního bodu) kótu 192. Je to obrovský kopec, kolem kterého je bludiště živých plotů, skryté pěchoty a několik Panzerů. Takže si s inženýry postavte kompletní základnu. V tankovém depu si postavte co nejvíc tanků Shermanů M4. Po chvilce by vám mněl jako posila přijet i Sherman Crocodile a Calliope, kteří vám také velmi pomůžou. Co nejvíc je všechny vylepšete a postavte si také nějakou pěchotu pro zabrání kopce. Vyšlete to vše bez ohledu na hromady nepřátelské pěchoty (hlavně chraňte pěšáky). Až se dostanete na kopec a vyčistíte ho od němců tak ho ještě braňte pomocí tanků a pěchotou obsazujte kontrolní bod.


ST.LôToto je velmi těžká mise. Nejdříve přeměňte zničte pálící německé raketové baterie, které by vás jinak rozstřílely na cucky. Pak si postavíte základnu a pořádně se opevníte. A nakonec musíte obklíčit střed města ve kterém jsou zakopané německé jednotky. Obkličuje se tak, že obsadíte vyznačené kontrolní body kolem středu města. Doporučujeme nakombinovat tanky Sherman Crocodile (velmi dobré proti pěchotě) a Sherman M4 (dobrý proti transportérům a tankům. Až se vám to povede němci se někdy pokusí o protiútok (ale je to hračka) a někdy ne (podle toho jak jste body obsadily).


HébécrevonVáš úkol je jasný. Zničit zbytky rozbombardované divize „Panzer Lehr“ (7 tanků Panther). Je jen na každém zvás jakou strategii využijete při hledání tanků vrozlehlé mapě a navíc zde bude plno jiných nepřátel než jen 7 Pantherů. Doporučuji se ale dobře opevnit (děla a kulometní hnízda) a pak postavit co nejvíce M10 Stíhačů tanků a pak snimi vyrazit pročesávat město. Toto zopakujete asi dvakrát nebo třikrát a měli by jste to zvládnout. Na konci vidoukázce přijdete o kapitána a na jeho místo bude zařazen poručík Conti.MortainTěžká mise. Musíte ubránit kopec poblíž městečka Mortain po 30 minut ať to stojí cokoliv. Nejprve postavte všude na kopec kulometná hnízda a protitanková děla protože ke konci začnou přijíždět tanky. Pak už se musíte jen bránit, bránit a bránit. Po 30 minutách se němci začnou stahovat pod kopec.

tipy:3 přístupové cesty zablokujte pomocí ježků a postavte za ně kulometní hnízda       

       Základnu dole pod kopcem si chraňte 2 až 3 skupinkami rangerůMortainský protiútokTato mise přímo navazuje na předchozí. Máte jednotky i obranu kterou jste vpředchozí misi vybudovali. Objevila se zde ale rota Dog spomocí které musíte co nejrychleji obsadit 3 kontrolní body pod kopce aby jste odsud konečně vyhnali všechny němce. Jakmile obsadíte bod, doporučuji ho pomocí inženýrů obtočit protitankovými ježky a ostnatými dráty, aby ho němci nemohli znovu obsadit. Až obsadíte první začne na vás útočit dělostřelecká baterie vrohu mapy. Musíte je pomocí tanků co nejrychleji zneškodnit jinak vás rozbombardují tak, že se z toho jen tak neproberete. Až obsadíte body, budete je muset pár minut držet a pak to němci vzdají.

tipy: Po obsazení 2 kontrolních bodů se stačí kolem nich opevnit a vyčkat.Autry

V této misi máte jediný a hlavní úkol zničit „Tankové eso“ (tank Tiger s posádkou veteránů). Je to velmi snadná mise. Všichni, co dohráli všechny mise před tím by s touto neměli mít problém. Stačí si jen postavit 2 nebo 3 Shermeny M4, vylepšit jim děla vtankovém depu a spolu stěžkým tankem Pershingem je poslat doprostřed silnice, která vede přes celou mapu. Vždy přibližně po 40 sekundách přijede tank Tiger ještě spárem tanků a jak mile ho vážně poškodíte odjede. Takhle to uděláte asi čtyřikrát nebo pětkrát a je po něm
Chambois

Váš úkol je odříznout německé ustupující jednotky a zničit je. Nejdříve se lehce opevněte ve své základně. Poté si postavte pár tanků Shermanů M4 a obsaďte snimi první 3 mosty Pak na ně pošlete pěchotu a obsaďte jejich kontrolní body. Na další mosty dejte radši po dvou tancích a také je pomocí pěchoty obsaďte. Jako další musíte propojit svoji základnu se základnou vašich (neovladatelných) spojenců pomocí kontrolních bodů. Ještě před tím si ale můžete pomocí bonusových bodů (zobrazují se vedle mapky jako číslice) nakupte vše zlevého sloupce možností. Jako poslední možnost bude přivolat těžký tank Pershing. Přivolejte 2 (víc nejde) tyto tanky a dejte každého znich na poslední 2 mosty od vás. Bude krátká ukázka na mapě mise. Poté začnou přijíždět tanky které budete muset zničit než překročí nějaký zmostů. Zde se vám přivolané silné Pershingy budou hodit. Až je všechny zničíte, nastane konec celé hry.

tipy:pokud nemáte aktivováného tankového velitele roty, dejte do stran u dvou posledních mostů protitanková děla.

 zdroj:www.abecedaher.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář