Jdi na obsah Jdi na menu
 


osvobození Caen-návod

19. 7. 2008

Authie: Kluci z Boudiky

Celkem srandovní mise. Po intru ve kterém vám panther zničil několik tanků, musíte zničit vy jeho. Vemte všechny tanky a tank objeďte, abyste ho snáz zničili. Až to uděláte, stáhněte se s crromwelly zpátky do buronu a začněte se stavbou základny a houfnic. Potom máte rozkaz chránit levé křídlo kde se vaši spojenci opevnili. Až přijdou fašisti, začněte bombardovat všechno co se jen hne.Mezitím skopčáci zaútočí na silnici kde jste si postavili protitankové dělo a kanón bofors.Stačí jen přihlížet jak auta jedno po druhém bouchá a pěchota ustupuje. Potom dostanete další tanky a pěchotu na pravé křídlo a úkol je obsadit opatství. Nejdřív celou oblast vybombardujte tak, aby v celé oblasti nezůstal kámen na kameni a pak se vydejte to obsadit.Protiútok zahájí pouze jeden tank panzer IV. Další úkol je obsadit Autchie. Pokud chcete získat metál, musíte obsadit celou mapu. Na pravém křídle se vydejte do města. Cestou narazíte jen na jedno protitankové dělo a jedno kulometné hnízdo. Až obsadíte vítězný bod ve městě, odrazíte jen chabý protiútok a vyhrajete.
Kóta 112Pro ty, co hráli americkou kampaň, obnošená vesta. Nejdřív vemte celou armádu a obsaďte nejbližší bod, aby jste mohli povolat velitelství. Až ho povoláte, tak se dejte do obsazování celé oblasti za řekou. Dejte pozor oblast je dost zamořená snipery a skopčáky. Když půjdete na vesnici, vyberte si tu vpravo, protože když vstoupíte na most u té vlevo, najednou vyletí do luftu. Určitě si celou armádu opatřete novými lehkými tanky stuarty a další pěchotou, Vemte sebou i pár poručíků. Až překročíte most, co nejrychleji zlikvidujte všechna protitanková děla kartáčovými střelami, jinak by sváma byl ámen. Potom se vydejte obsadit samotný kopec. Armádu posilte novými crromwelly s tankového velitelství, které budete muset povolat a celou operační základnu přesunout za řeku. Jestli chcete medaili budete muset vyčistit i druhou vesnici. Na kopec se vydejte na pravém křídle a až se dostanete do sadu, (poznáte to podle stromů v řadách) tak zamiřte přímo na kopec Dejte si pozor na soustavu zvláštních opevnění jako třeba nepohyblivá věž tanku. Až obsadíte kopec tak ještě přijedou dva panthery a až je zničíte, vyhrajete.


Carpiquet

Poprvé máte commandos, asi nejlepší britskou pěchotu. Vemte své dvě družstva a postupujte vpřed. Za chvíli narazíte na opevnění. Všechny pozabíjejte a vemte bednu s municí a panzershreck. Další úkol je zlikvidovat dvě německé základny. Až zaútočíte, dejte si pozor na kulomety ve věžích. když všechny pozabijíte, tak si povolejte další kluzák a kluzák s tankem. Tanky si vyrobte asi dva. Postupujte po cestě a cestou zaberte dva muniční body, ale dejte si pozor na obrněné auta a minomety. Až budete útočit na druhou základnu, budete asi potřebovat víc tanků a všem musíte dát velké dělo, jinak vaši pěchotu němci rozpráší raz dva. Až zaberete křižovatku, přijdou posily. Další úkol je obsadit 4 body a zřídit tak obrannou linii. Postavte si co nejvíc tanků stuartů a body zabírejte z východu. Budete muset bojovat velice rychle, neboť v zákopech mají němci flaky a vy je budete muset zabít než ho budou moct použít, ale samotné flaky pokud možno neničte, v příští misi se vám budou hodit. Poslední postavení dobijte jen s pěchotou, protože flak v zákopu je dobře opevněný a vaše tanky zničí dřív než sami stačí vystřelit. Pokud chcete získat metál musíte s commandosy přistát na vyznačených místech v mapě (až potom co dostanete úkol) a zničít generátory a palivové nádrže. Když budete ničit nádrže, dejte pozor aby vám neumřel ani jeden člen družstva, při získávání medaile v příští misi to bude rozhodující faktor.


Carpiquet: Letiště

U této mise se asi nejvíc zapotíte. Začínáte na obrané linii, kterou jste si v minulé misi vybudovali. Začněte tedy budovat obranu. Po celé lajně postavte asi 6 nebo 7 kulometných hnízd a tři protitankové děla a jestli vám z minulé mise zbyl nějaký flak, obsaďte ho taky. Pokud vám zbyde ještě nějaké místo, tak si vytvořte mobilní jednotky které zasáhnou vždy tam kde je to nejvíc potřeba. Měli by se skládat z lehkých tanků a pěchoty. Po pěti minutách, které máte k přípravě, začne útok. Nebude to ale souvislý útok, že němci chodí rovnoměrně, ale ve třech nebo čtyřech vlnách po možná i o 70 mužích podporovaných lehkými vozidly a později i tanky. Zde by jste měli používat kartáčové střely z lehkých tanků stuartů, protože když je němců hodně na jednom místě, napáchají velké škody. Také by jste měli zničit samohybné dělo Hummel, které vám čas od času bude znepříjemňovat život. Stojí v zákopech asi ve středu letiště. Pokud budete chtít získat medaili, musíte zachránit commandos se kterými jste získávali medaile v minulé misi. Jak sem říkal, měli jste si dát pozor na to aby vám moc těch commandosů nechcíplo protože jestli vám zbyl jen jeden, budete mít minimální šance. Vemte tedy vše co máte a pošlete to zachránit commandos. Potom už bude asi jen jedna vlna a můžete vyrazit na letiště. Tentokrát útočte s výhradně těžkými tanky sherman firefly. Stačí jen vyčistit tři hangáry a obsadit jeden bod. Cestou ještě zničte letadla které startují po dráze.
Kóta 112: Záchrana zdraváho rozumuJste na mapě z druhé mise. První co udělejte je, že celou svou základnu přesuňte nahoru na kopec do bezpečnějších míst. Zde také vybudujte hlavní obrannou linii, jenom když budete chtít metál, nechte u mostů přes řeku předsunuté jednotky složené z lehkých stuartů a těžkých shermanů. Na kopci vybudujte obranu z protitankových děl, a tanků cromwellů, pokud vám zbude místo, tak i z nějaké pěchoty se kterou obsadíte dva bunkry, které tu nechali němci. V první části útoky budou vedeny hlavně z leva, proto sem přesuňte většinu svých tanků. Útočné formace nepřítele budou většinou složeny z jednoho panthera, dvou panzerů IV a několika družstev pěchoty. Jakmile tyto skupiny dosáhnou vaší obrany a zastaví se, vždy na ně povolejte houfnici nebo minometný bunkr. Když už budete mít ve vesnicích u řeky velký počet nových tanků, které vám posílají jako posilu, začnou útoky náhle z opačné strany. Díky pantherům, které poslední dobou jezdili i po dvou, jste určitě na kopci přišli o hodně tanků, tak pro vás útoky z leva budou dost ostré, ale jestli tam máte alespoň jedno protitankové dělo a obsazený bunkr z dělem, měli byste se udržet. Ke konci mise budete moct několik tanků od řeky přesunout na kopec, protože tam útoky začnou ochabovat.


Caen: Do městaPrvní ze tří misí v Caen. Na začátku máte jeden lehký tank a velké množství pěchoty. Vemte vše co máte a pošlete to vpřed a u muničního bodu se setkáte s odporem. Rozprášíte ho celkem snadno ale vzadu jsou minomety, které když se trefí do velké skupiny lidí, nadělají velké škody. Až je zničíte obsaďte muniční bod. Poté se vydejte pomoct vašim spojencům na pravém křídle, i když jste tento úkol zatím nedostali. Cestou se setkáte s tvrdým odporem v podobě pěchoty, protitankových děl a minometů a nesčetného množství kulometů v domech i na zemi. Až dostanete tento úkol doopravdy, postupujte co nejrychleji, protože je jinak pobijí všechny. Za odměnu se k vám zachráněné jednotky přidají a zdarma dostanete velitelský vůz obrněnců a dva tanky s plamenometem. Poté podnikněte útok na tři body, které máte obsadit a udržet. Obsazujte je v libovolném pořadí a používejte plamenometné tanky, protože ve městě nadělají mnoho škod.Až dorazíte k vítězným bodům, příliš vpřed už nepostupujte protože narazíte na obranou linii, ve které jsou bunkry a protitankové děla jedny vedle druhých. Jestli chcete medaili, budete muset zničit tři raketomety, které se nacházejí právě za touto obranou linií. Až obsadíte a udržíte všechny body, máte úkol povolat letectvo. Až tak uděláte, jen pozorujte ohnivou smršť z bomb které na němce začnou dopadat. Dokud jí letectvo nezničí, poznáte pravou sílu obranné linie, na kterou jsem vás upozorňoval.


Caen: Tavící výheňPodruhé v Caen. Tentokrát musíte vyčistit zbytek města, což znamená obsadit body na křižovatce, u radnice, na ostrově a u katedrály. Zabírejte je v tomto pořadí, protože vám to ulehčí získávání medaile. Křižovatka se zabírá asi nejhůř, protože je chráněna křížovou palbou kulometů a minometů rozmístěných na náměstí. Až dorazíte k vodě dejte si pozor na odstřelovače. Tankům nasaďte odminovací pluh protože na pravém břehu řeky je minové pole a přijede odtamtud mocný protiútok složený z pantherů a pěchotních panzer IV. Bod u radnice je střežen jen několika družstvy granátníků a samohybnou artilerií Hummel. Zničte ji protože vám bude jinak dost otravovat život. Když budete útočit na ostrov, musíte být rychlí protože most střeží flavierling 38 a vy ho musíte zničit ještě než ho budou moct použít němci. Až obsadíte ostrov, dejte si pozor na flak který je zahrabaný v troskách u hlavní cesty a mezi tanky dokáže udělat hodně škody. Poblíž nechte stát některý z vašich tanků na stráži, za určitých okolností vám pomůže s medailí. Na katedrálu zaútočte z vrchu. Je slabě bráněná ale v jejich troskách se skrývá důstojník a vysílá propagandu a jestli chcete medaili musíte ho rychle zabít. Jestli vám přece jen uteče, bude utíkat směrem k vašemu tanku kterého jste si měli nechat v záloze a ten ho zabije. Potom se s tanky přesuňte nahoru k mostu kde má být protiútok. Odražte ho lehce tak, že tankem AVRE střelte bombu přímo na most a on vyletí do luftu.Caen: Bouřková frontaDo třetice všeho dobrého (spíš zlého) hrajeme v Caen. Máte armádu z minulé mise a máte odrazit protiútok, který bude veden víceméně ze všech stran. Nicméně hlavní a největší útok přijde z míst přibližně od křižovatky, odkud budou jednotky útočit (pokud jim to dovolíte) na tři vybraná místa které máte bránit a to jsou: náměstí, katedrála a samotná křižovatka. Postavte si co největší armádu až do vyčerpání limitu (ani to vám nebude stačit) a rozdělte ji na tyto tři místa. U křižovatky by tato skupina měla být o něco větší než ostatní. Na každé místo si postavte aspoň dvě protitankové děla, dva tanky sherman firefly a jednu jednotku ženistů na opravy. Pokud budete ještě mít místo, postavte mobilní jednotky které zasáhnou vždy tam, kde je to nejvíc potřeba. První hlavní úkol je zničit tigera. Jestli jste postavili dostatečnou obranu měl by být zničen ještě dřív než k vám stačí otočit dělo. Poté přijde hlavní útok. Němci budou opět útočit spíše ve velkých vlnách než rovnoměrně a v tomto útoku bude obsaženo úplně všechno: Tigery, Panthery, Královské Tigery, Stugy, Hummly, Mardery a v neposlední řadě pěchota všeho druhu. Pomalu vám budou zabírat všechno vaše území a vy se stěží ubráníte, natož abyste je zabrali zpět. Sem tam přijedou i královské tigery a na ty si můžou troufnout jen vaše protitankové děla s průraznou municí ACR. Jestli chcete metál, budete muset zničit posledního královského tigera. Musíte to udělat rychle, protože jinak se mise sama ukončí.

Bourguébus: Marš kupředuA jsme v poslední misi. Tato mise je určena spíš pro tanky a proto si je všechny vemte a vyražte do vesnice. Mezitím se s pěchotou dejte do obsazování nejbližšího území. Až dorazíte do vesnice, dejte si pozor na kulomety snad v každém druhém domě a na alarmující počet protitankových děl. Až všechny pozabijíte, obsaďte vesnici a postavte s ženisty houfnici na úpatí hřebenu co nejdál to jde, protože máte úkol zlikvidovat 8. flaků na hřebenu. Vždy si počkejte až poblíž přeletí letadlo aby vám odhalilo pozice nepřítele a pak na ně zahajte palbu. Ve veliteli roty si musíte dát dělostřelectvo abyste mohli dostat balík zesílená munice, s tou normální byste na všechny flaky nedostřelili. Byla by to stejně asi nejlepší volba protože commandos nemají proti tankům uplatnění a těžký tank churchill si můžete povolat tak jako tak. Až budou všechny osádky děl mrtvé a flaky zneškodněny vyražte hřeben vyčistit od ostatních němců zkrývajících se v krytech. Poté máte úkol obsadit město a vedlejší úkol zničit formaci třiceti čtyř tanků. Asi v polovině silnice si postavte i pět protitankových děl v řadě. Abyste měli proti němcům nějakou šanci, protože jestli chcete medaili nesmíte přijít o víc jak deset tanků což by bylo s tankovou obranou nebo nedej bože přímým útokem na město téměř nemožné. Tanky na vás budou útočit ve vlnách skladajících se z jednoho tigera, jednoho panthera, dvou panzerů IV a několika jiných lehkých vozidel. Houfnici, kterou jste si postavili pod kopcem sami zničte aby vám nezabírala místo, které je teď víc než cenné. Až budou všechny tanky zničené, měli byste mít už dost bodů na to abyste si mohli povolat samohybné dělo priest. Pokud možno povolejte si všechny tři, které jdou. V této chvíli by vaše obrana měla vypadat asi takto: pět protitankových děl, asi tři tanky a tři priesty. Teď se zaměřte na čtyři tankové esa, které na vás číhají ve městě. Se svými děly zaměřte palbu na toho nejbližšího z nich čímž je vyprovokujete a oni se vydají k vám Až dorazí, protitankovým dělům nabijte průraznou munici a s houfnicemi na ně zaměřte přímou palbu. Tak byste měli esa zničit jedno po druhém. Pokud se mise sama neukončí, ve městě ještě zničte velitelství. Tím ukončíte nejen misi ale i celou hru. Pro někoho radost že má COH: opposing fronts dohrané, pro někoho smutek že si už víc nezahraje.

 zdroj:www.abecedaher.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář